Rechts van u staat de koningin (weblog 162)

Categoriën: Aktueel | Artikelen  

1621.jpg… rechts de koningin …

Met enige regelmaat worden we uitgenodigd op de bruiloft. De avond begint met een zoektocht in een industriewijk, waar de bruiloftzalen zich bevinden.

Achter de poort staat een tafel met kaartjes waarop de namen van de genodigden zijn geschreven. Daar staan ook de nummers op van de tafels waaraan de gasten straks moeten plaatsnemen.

De brievenbus staat prominent bij de ingang. Daar deponeren we de envelop in. Cadeautjes geven doen we hier niet. De gasten dienen bankbiljetten of cheques te geven. De bedragen zijn niet laag. Het echtpaar moet straks de kosten van dit groots evenement uit de giften halen. En niemand wil toch dat ze met schulden het huwelijksbootje instappen?

Schijnwerpers laten gekleurde lichten vallen op de tuin. Aan de bar hebben we de keus uit een grote hoeveelheid drankjes. Daarnaast staan tafels met hapjes. Geen chips of nootjes, maar kip of biefstuk in heerlijke saus.

De honderden gasten die inmiddels zijn gearriveerd, bewegen zich in de richting van de choepa. Onder deze baldakijn zal de huwelijksplechtigheid plaatsvinden. Waarom weet ik ook niet, maar ‘de choepa’ begint altijd een uur later dan de uitnodiging vermeldt.

1622.jpg… Jennie en Shai …

De bruid staat aan de rechterkant van de bruidegom. Psalm 45:10 zegt immers: "… juwelen sieren de dochters van koningen, rechts van u staat de koningin, getooid met goud uit Ofir."

De bruid krijgt een ketoeba (huwelijkscontract). Het document meldt de wettelijke verplichtingen als de bruidegom sterft of als het huwelijk op een scheiding uitdraait. Ze geven elkaar ringen en drinken wijn. Aan en aan het einde van de plechtigheid breekt de bruidegom een glas onder zijn schoen. "Mazzel tov!, roept iedereen.

We begeven ons naar de feestzaal. De obers staan ons vriendelijk te woord en zeggen dat we alles moeten vragen wat we nodig hebben. De maaltijd met vele gangen begint. Ondertussen breekt het feest los. De muziek is zo hard dat we elkaar nauwelijks kunnen verstaan. Wie wilt kan dansen. De aan een beweegbare stang bevestigde camera vliegt over de hoofden: de beelden worden groot geprojecteerd op de muur. De focus is natuurlijk vooral op Shai en Jennie.

1623.jpg… het feest kan beginnen …

Als het tegen twaalven is, keren we naar huis. Het was weer een leuke avond.