De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Danny Ayalon, maakte een informatieve video over het werkelijke verhaal achter de omstreden Westoever. Nu ook met Nederlandse ondertitels te bekijken.
Kunt u mij precies aangeven waar ik emotioneel ben ?
Is emotioneel verboden als dat de feiten niet verdoezeld ?
Zijn de tentenkampen waarover ik schrijf feiten of emoties ? Zijn de terreuracties van Chamash in Gaza feiten of emoties ? Zijn de raketten op Israel feiten of emoties ?
Kunnen arabieren in Israel studeren of niet ? Feit of emotie ? Zitten er arabieren in de Isr. regering ? Feit of emotie ? Is de meerderheid in Jordanie palestijn of niet ? Feit of emotie ?
Het is toch van de zotte dat u mij iets verwijt en vervolgens nergens op reageert met feiten om mijn emoties en wereldbeeld van een half heilig Israel ontkracht ?
Ik wist niet trouwens dat een half heilig Israel een totaal wereldbeeld kon vormen, dus u verwijt me ook nog van totale wereldvreemdheid en uiterste bekrompenheid. Wilt u dit bewijzen met feiten, want van drogredenen en beschuldigingen zonder feitenmateriaal en onderbouwing vind ik, om effe als mogelijk toekomstige belg, niet plesant.
Wat weet u van mijn wereldbeeld ? Die redenering kan ik omdraaien naar u toe en is dus geen feit, maar uw vooroordeel.
U weet mij te vertellen wat mijn bronnen van informatie zijn ?
U drukt mij zonder feiten en op grond van uw vooroordelen in een hoek, en is dus niet nodig erop te reageren.
Sinds wanneer is discrimineren fout.? De wereld bestaat bij de gratie ervan. Ik geef toe, de arabieren in Israel hebben een hondeleven in vergelijking met hun VRIJWILLIG vertrokken soortgenoten naar hun vriendjes. Ik zou als arabier gewoon vertrekken uit Israel, het is er onhoudbaar. Het leven in Gaza, Jordanie, Libanon is veel beter.
Weet u, ik houd niet van zgn. palestijnenmedelijden, want die heeft u niet. Nooit is er enig protest geweest tegen de voortdurende palest. tentenkampen. Niemand protesteert tegen de terreur van Chamash in Gaza. Weet u, ik houd niet van arab. apartheidspolitiek, die joden en christenen niet toelaten op hun heilige grond. Waarom accepteert u judenreine arab. staten en gaza ?
U moet met feitenmateriaal aankomen en reageren met drogredenen. Rode kruis is niet neutraal want zij accepteert geen davidsster maar wel halve maan. U kent de neutrale rode kruis ten tijde van WO 2 ? Neutraal bestaat niet in mijn ogen.
Mag ik u iets anders vragen: ik vind het volstrekt verwerpelijk dat arab. geen officiele taal is gemaakt in Ned. Ze zijn nu lang genoeg hier. Waarom we nooit Turks hebben verplicht op school is me nog steeds een raadsel.
Welke neutrale media heeft u wijs gemaakt dat de palestijnen verdreven zijn ? Ik ben bang dat dat niet zo neutraal is, ik zou maar even nagaan welke bron u daarvoor gebruikt en die toetst op houdbaarheid. Mocht u een meer neutrale bron gevonden hebt, kunt u misschien gelijk kijken of er iets geschreven is over de miljoenen verdreven joden uit de arab. landen. Gewoon een opfrissertje, zou ik zeggen.
Ik begrijp uw emotionele reaktie, want kritiek op Israel tast uw wereldbeeld aan van de half-heilige joodse staat.
Toch wil ik aanbevelen om verder te kijken dan de propagandaboodschappen van de Israelische regering.
Let bijvoorbeeld eens op de wetgeving van het Knesset van het afgelopen jaar. Daar waren verschillende wetten bij die een discriminerend karakter hadden, zoals het verbod op de herdenking van de verdrijving van Palestijnen in 1947-1948, de instelling van raden die de vestiging van Arabische Israelis in woonwijken kunnen blokkeren en het voornemen om het Arabisch niet langer als officiële taal te erkennen.
En dan heb ik het over Israel zelf, niet over de bezette gebieden. Daar moet u vooral eens lezen wat daar door neutrale organisaties als het Internationale Rode Kruis over gezegd wordt!
DE koning van Jordanie met zijn rijke trawanten zijn hasjemieten. Zij regeren de boel daar en worden door Amerika in het zadel gehouden met veel geld waar ze wapens van kopen.
DE palestijn bestaat niet. Joden werden palestijnen genoemd, omdat ze destijds woonden in het gebied wat palestima werd genoemd. In eerste aanleg zou een groot deel van Jordanie voor de joden zijn, maar uit angst voor de arabieren hebben ze dat stapsgewijs verandert.
Nogmaals 70 % is niet hashemitisch en worden als 2e rangsburgers behandelt in Jordanie. Een gevluchte palestijn uit Jordanie, en nu in Engeland woont, toont aan hoe kunstmatig Jordanie ten onrechte in stand wordt gehouden met alle gevolgen voor de meerderheid van de bevoling.
U ontkent alle rechten van palestijnen en andere groepen die in Israel wonen ? U kent de liquidaties in Gaza van palestijnen die niet pro chamash zijn ?
Waarom protesteert u niet en klaagt de arab. landen aan voor hun walgelijke praktijk om mesnen rechteloos in tentenkampen op te bergen, als pion voor eigen politieke doeleinden ?
Ik weet niet wat u leest, en of u kunt rekenen, maar de rapporten en foto's liegen er niet om, hoeveel luxe er is in Gaza. Alleen palestijnen hebben geen vrijheid meer, omdat ze onder de terreur van Chamash leven.
Er is geen land in het MO waar palestijnen zoveel rechten hebben als in Israel.
Het hele MO probleem is niet de palestijn, maar de jood en een joodse staat. Die wordt niet erkend en Oslo is door Israel nagekomen, maar niets door de palestijnen.
U heeft zich al aardig laten beetnemen door de media. Het wordt hoog tijd dat u de arab. landen gaat bekritiseren, en radicaal 'nee'zegt tegen elke inmenging van terr.groepen als chamash en hetzbollah.
Wat ik al zei, u heeft uw handen meer dan vol om de onwil van de arab. staten en de palestijnen te bekritiseren.
Jordanie is 70 % "palestijns", dus hun staat hebben ze al, ...
Uw zorgen voor de "palestijnen" is dus ingegeven door anti-Israel vooroordeel en berust niet, net als de kerk in dat rapport, op de werkelijkheid.
Dat er een grote etnische verwantschap is tussen de Palestijnen en de Jordaniers ben ik helemaal met je eens, maar dat is het punt niet. Etnisch zijn Noren en Zweden ook sterk verwant. Toch zijn het twee zelfstandige vrije landen. Jordanie is al zo'n 90 jaar geleden afgesplitst van het mandaatgebied Palestina, met de vooropgezette beboeling om het afzonderlijk zelfstandig te laten worden, wat in 1946 dan ook gebeurde. Daarmee hebben de Palestijnen dus niet hun eigen staat. De Palestijnse staat is het mandaatgebied Palestina min het daarvan afgesplitste Israel.
Mijn zorgen voor de Palestijnen is niet ingegeven door anti-Israel vooroordeel, maar is ingegeven door wat ik hoor en zie van waarnemers ter plaatse en de strijdigheid daarvan met mijn christelijke overtuiging van naastenliefde en rechtvaardigheid. Zet de luiken open en probeer niet alleen de eigen werkelijkheid te zien, maar ook die van anderen!
Zullen we het eens hebben over het groot arabisch denken ?
Jordanie is 70 % "palestijns", dus hun staat hebben ze al, alleen de wereld houd die illegale koning daar met wat rijke kwasten in het zadel met veel geld, door de media voorgespiegeld als de meest vredelievende, westers-georienteerde koning van groot arabie. Als de wereld ophoud hem in het zadel te houden, is hij in mum van tijd weg en kunnen die "palestijnen" eindelijk datgene krijgen waar ze nu van weerhouden worden.
Ik verwacht van al die 'palestijn-knuffelaars" zware kritiek op al die arab. landen die hen rechteloos in tentenkampen stoppen en houden. In Israel hebben ze als niet-joodse burger de max. rechten die elke niet jood kan krijgen.
Uw zorgen voor de "palestijnen" is dus ingegeven door anti-Israel vooroordeel en berust niet, net als de kerk in dat rapport, op de werkelijkheid.
Het groot arabisch denken is een midden oosten zonder isr. staat en mocht een jood er nog kunnen leven (zie hoeveel joden er reeds wonen in de arab. landen) dan als onderdrukte, vervolgde en rechtenloze mensen.
Wij joden wensen geen apartheidsstaat, zoals de meeste arab. landen zijn: judenrein, en als het kan ook christenrein. In ons land kunnen alle niet terrorist.groepen leven, studeren, werken, en geneesk, hulp krijgen. Zolang de apartheid in groot arab.denken voortduurt, heeft u uw handen meer dan vol om dat te veranderen.
Wat is dat eigenlijk? De Groot-Israëlgedachte? Het is lastig discussiëren als we niet weten wat u met die term bedoelt.
Dat is vragen naar de bekende weg: het totale gebied van het Palestijnse mandaat van voor 1948, dus alles ten westen van de Jordaan.
Ik ben het er mee eens dat het niet een paar "politieke outlaws" zijn die dit nastreven. Dit streven naar Groot Israel staat in het programma van vrijwel alle grote Israelische politieke partijen, bij elkaar goed voor zo'n 100 zetels in de Knesset.
By the way: Israël heeft nooit zijn grenzen willen vaststellen, juist vanwege de visie op een Groot Israël.
Christenen voor Israël heeft die nota gelezen. Hierop is uitgebreid gereageerd (http://christenenvoorisrael.nl/artikelen/achtergronden/1091-reactie-op-pkn-nota). Onderschrijven zal, gezien de inhoud van deze reactie, die u kennelijk nog niet heeft gelezen, niet gaan. Dit zou indruisen tegen ons geloof.
Dat geen enkele regering in de wereld ooit steun heeft gegeven voor een bepaald soort politiek, maakt geen argument. Omdat niemand het doet, is het onaanvaardbaar, met dat soort redenaties kom je nergens
Wetten worden geschreven door mensen. Outlaws zijn daarom snel gemaakt. Ik geloof dat het werkelijke recht en de werkelijke gerechtigheid liggen in de handen van God. De 'religieuze outlaws' die u beschrijft en bestrijdt kent u niet. U weet mogelijk alleen van hen uit de vele gekleurde berichtgeving over hen waarin zij als imperialistische, fanatieke kolonisten worden afgeschilderd. U vraagt zich niet af of het beeld dat u van hen heeft klopt. Heeft u hen ontmoet en met hen gesproken? U lijkt er ook voor het gemak van uit te gaan dat deze groep een coherente, eensgezinde groep is die als één blok de Groot-Israëlgedachte aanhangt.
Ik heb hen ontmoet en heb regelmatig contact met hen. Ik heb hen tegen het beeld dat van hen wordt geschetst, leren kennen als vriendelijke, Godvruchtige mensen die houden van het leven, ook het leven van andere, ook het leven van de Palestijnen. Velen van hen zijn goed bevriend met omwonende Palestijnen.
Maar er leven ook veel verschillende mensen in Judea en Samaria. Sommigen van hen zijn niet eens religieus. Toch vallen ze onder de groep die u bestrijd. Niet allen hangen zij de gedachte aan die u omschrijft als de Groot-Israëlgedachte.
Wat is dat eigenlijk? De Groot-Israëlgedachte? Het is lastig discussiëren als we niet weten wat u met die term bedoelt.
doorir. Hans R. van de Wdinsdag, 9 augustus 2011 12:59
Ik kan u alleen nog maar aanraden om de nota over het Israëlisch-Palestijnse conflict van de Generale Synode van de Protestantse Kerken in Nederland van 11-4-2008 goed te lezen en te onderschrijven. Zij weten precies aan te geven waar de godsdienstvrijheid eindigt.
En het zij nog maar eens gezegd: geen enkele regering van ons land, ook de huidige regering niet, heeft ooit steun verleend aan de Groot-Israel politiek, integendeel zelfs! Hetzelfde geldt voor alle regeringen in de wereld en voor de internationale gemeenschap. We hebben hier dan ook te maken met religieuze outlaws.
Nu bemoei ik mij wel met hen, in het bijzonder de groep Christenen voor Israel. Zij brengen de Palestijnen grote schade toe, en rechtvaardigen dit met een god, een god die zij zelf hebben bedacht. Het is egoïstisch en narcistisch. Zij vormen ook een bedreiging voor de externe veiligheid van ons land, en daarmee ook van mij persoonlijk. Volgens deze definitie kunnen zij landverraders worden genoemd. Als zij netjes zijn dan staken ze hun acties, of ze emigreren naar Israel.
Beste meneer Van de Woude,
Ik voel me (mogelijk met vele lezers van deze site) behoorlijk beledigd door wat u allemaal schrijft.
U roept van alles, maar kunt dit niet hard maken. U beledigt Christenen voor Israël door hen egoïstisch en narcistisch te noemen, u trapt op hen door hun geloof belachelijk te maken en u schoffeert hen door hen neer te zetten als een gevaar voor de veiligheid en als landverraders.
Als het puntje bij het paaltje komt is alles waar Christenen voor Israël voor staat, te verdedigen volgens alle Nederlandse en Internationale wetgeving van Godsdienstvrijheid en vrijheid van meningsuiting. Onze motivatie om de bewoners van Judea en Samaria te ondersteunen komt voort uit een verlangen om God te dienen en Zijn Woord serieus te nemen. Niet uit een door u vermeende politieke agenda. Christenen voor Israël heeft het volle recht dit geloof te belijden.
Die vrijheid van meningsuiting heeft u ook. Maar als iemand aan uw voordeur een bordje met 'antisemiet' zou spijkeren, heeft u het goed recht om dit te verwijderen. Evenzo heeft Christenen voor Israel het goed recht u, vanwege dit soort beledigingen op hun site, voortaan te blokkeren.
Wees daarom alstublieft in het vervolg wat fatsoenlijker in uw reacties. Een discussie is nooit gebaat bij paranoïde aantijgingen.
doorir. Hans R. van de Wdinsdag, 9 augustus 2011 11:43
Ik begrijp wel wat u bedoelt, maar "grappig" is het natuurlijk niet. En de schuilnaam is niet Visser maar visserr.
Nogmaals, ik heb gelovige mensen altijd met rust gelaten, al dacht ik er wel het mijne van. Gewoon een kwestie van beschaving. Nu bemoei ik mij wel met hen, in het bijzonder de groep Christenen voor Israel. Zij brengen de Palestijnen grote schade toe, en rechtvaardigen dit met een god, een god die zij zelf hebben bedacht. Het is egoïstisch en narcistisch. Zij vormen ook een bedreiging voor de externe veiligheid van ons land, en daarmee ook van mij persoonlijk. Volgens deze definitie kunnen zij landverraders worden genoemd. Als zij netjes zijn dan staken ze hun acties, of ze emigreren naar Israel.
En het zij nog maar eens gezegd, geen enkele regering van ons land, ook de huidige regering niet, heeft ooit steun verleend aan de Groot-Israel politiek, integendeel zelfs! Hetzelfde geldt voor alle regeringen in de wereld en voor de internationale gemeenschap. We hebben hier dan ook te maken met religieuze outlaws.
Grappig om de discussie tussen Visser en Van der Woude te lezen.
En dat terwijl mijn bijdrage, waarin ik aangaf dat het me tegen viel van Christenen voor Israel dat zij zich lenen voor een propagandafilm van de Israelische regering, van de site gehaald is....
Geen filmpje, maar toch minstens zo belangrijk is het volgende artikel: http://www.unrwa.org/etemplate.php?id=1068
Het gaat over de behandeling van Palestijnen in "Zone C" van de Westoever, het gedeelte dat volledig onder Israelisch bestuur valt.
Dit zijn toch toestanden waar we als christenen niet achter kunnen staan?
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 19:59
Overigens is wat u op deze site leest over "the truth about the West Bank" propaganda, gezien vanuit het Israelische perspectief. Dat is niet verboden, het is maar dat u het weet. De andere kant van het verhaal, het Palestijnse perspectief, komt niet aan bod. Dat mag natuurlijk niet op een site van Christenen.
Van empathie is aan beide kanten al lang geen sprake meer. De Israelische propagandamachine is buitengewoon sterk ontwikkeld, die van de Palestijnen is buitengewoon zwak. Maar Israel vergist zich in een ding heel erg. Israel heeft heel veel vrienden verloren, onder niet-Joden en onder Joden, vooral onder de seculiere Joden. En bij de nieuwe vrienden staat bijna niemand te juichen. Wat heeft Israel aan Islam-haters? Het beeld is ronduit dramatisch.
Waar Israel ook heel goed in is, dat is het "afknijpen" en onder controle houden van de Palestijnen. Het lukt de Palestijnen niet meer om zich te verweren. En let wel, daar hebben zij volkenrechtelijk gezien recht op. Het gevolg zal zijn, dat de hele wereld betrokken zal raken bij het conflict. Hoe dat er uit zal zien? Zoals Ierland en Joegoslavië, niets gewonnen, alles verloren.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 17:00
Volgens de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD)is de dreiging van extreem rechts en rechtsextremisme in ons land beperkt. Het aantal actieve aanhangers van extreem rechts en rechts-extremisme daalt, bleek afgelopen najaar al uit onderzoek van de inlichtingendienst. In 2007 werd hun aantal nog op zeshonderd geschat, inmiddels ligt het aantal op meer dan de helft minder.
In Noorwegen was de dreiging te verwaarlozen, zo klein: 1 En laat die ene nu precies het verhaal van Wilders ophangen als verklaring voor zijn daden.
Toen 1 moslim in ons land een moord pleegde werden door Wilders alle moslims verantwoordelijk gehouden voor die moord.
Toen 1 idioot Pim Fortuijn vermoordde werd heel Links verantwoordelijk gehouden voor de moord.
En nu wil Wilders van geen verantwoordelijkheid weten, het komt hem niet goed uit.
Hij heeft natuurlijk gelijk. Je kunt een hele groep mensen niet verantwoordelijk houden voor de daden van 1 idioot.
Maar er is meer aan de hand. Wilders' taalgebruik deugt niet. Hij spreekt over oorlog en oorlogsfront. De Islam en Links zijn de vijand. Hij legt ook expliciet de link met de joodse religieuze extremisten op de Westelijke Jordaanoever en in Jeruzalem. Gelooft u niet dat ik Wilders goed citeer? U heeft natuurlijk gelijk als u de behoefte voelt om mij te controleren. Doen! Wilders, en Christenen voor Israel, jullie zijn niet gelegitimeerd om dergelijke veiligheidsrisico's aan te gaan. Bij het aantreden van het huidige Kabinet is door de minister-president op essentiële punten afstand genomen van Wilders. En onlangs heeft de Koningin president Abbas ontvangen. Alles met de bedoeling om de vrede te dienen en eventuele veiligheidsrisico's te bezweren. Het is te hopen dat men ons in het buitenland goed begrijpt.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 15:12
Joop Sapulette, er zijn heel veel mensen die tot God bidden, en met andere, en vaak tegengestelde verhalen komen.
Hoe dan ook, iedereen moet zich aan de wet houden, en aan de mores van het land. Het rode stoplicht is er voor iedereen. En dan telt, dat geen enkele regering ooit steun heeft gegeven aan de Groot-Israel politiek. Ook de huidige regering niet, integendeel zelfs. Ook andere regeringen in de wereld niet, en de internationale gemeenschap ook niet.
Als je dan toch afwijkt van deze kaders, dan moet je weten dat je in een mijnenveld stapt en veiligheidsrisico's uitlokt. Christenen voor Israel zijn in ons land niet gelegitimeerd om veiligheidsrisico's uit te lokken. In Israel zelf hebben ze een ander verhaal. Daar zijn ze bezig om een grote clash tussen de grote gogsdiensten uit te lokken. En de joodse religieuze extremisten op de Westelijke Jordaanoever en in Jeruzalem hebben hierin het voortouw. Mijn indruk is dat deze mensen aan niemand meer gehoorzaam zijn, zelfs niet aan de eigen regering en zeker niet aan de internationale gemeenschap. De eigen regering is gewoon niet meer bij machte om de kolonisten te corrigeren, als die regering dat zou willen.
Nogmaals, niemand in ons land, anders dan de eigen regering, is gelegitimeerd om veiligheidsrisico's aan te gaan bij het verlenen van steun aan deze Groot-Israel politiek.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 14:29
Joop Sapulette, ik weet dat je discussiëren met mensen heel erg moeilijk vindt. Je slaat als het ware door, en de uitroeptekens vliegen je dan om de oren. Dus, in jouw geval, ga door met bidden.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 14:16
Eigenlijk is de mening van een anoniem persoon natuurlijk waardeloos. Net als praten met een boom of vloeken tegen een lantaarnpaal.
Wat wel ernstig is dat mensen een dubbelleven leiden en potentieel gevaarlijk kunnen zijn voor de veiligheid van andere mensen. Zeker in de huidige tijd waar Wilders het heeft over oorlog en oorlogsfront, en de linkse elite die een oorlog voert tegen de eigen bevolking. Voor alle duidelijkheid, dit zijn de woorden van Wilders zelf. Natuurlijk was het CDA ook verantwoordelijk voor immigratiebeleid van de laatste decennia. Als zgn gezinspartij was het CDA sterk voor de gezinshereniging van familie van gastarbeiders die graag in ons land wilden blijven. Maar Wilders spreekt het CDA niet aan op die verantwoordelijkheid, omdat hij van de CDA-kiezers Islam-haters wil maken. Hij kan ze goed gebruiken. Gebruiken! Ik heb het al zo vaak gezegd dat Wilders een extreem manipulatief persoon is. Als je niet oppast dan raak je alles kwijt wat je lief is. Deze man leidt mensen naar de afgrond.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 13:21
Op bent hier niet op een site met computerspelletjes. Het gaat hier om meningen. Spreek vrij en onverveerd is de leuze van de krant Het Parool. En als mensen denken dat dat niet meer zou kunnen, dan hoor ik graag de reden. Het is een zaak van algemeen belang om te weten of mensen zich vrij voelen om alles in de volle openbaarheid te zeggen.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 13:08
Pseudoniem heeft niet dezelfde betekenis als anoniem. U verwijst naar een site waar achter ieder pseudoniem de echte naam wordt vermeld. Het lijkt er op dat u een dubbelleven leidt, met een bivakmuts op.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 11:02
Ik ben gewoon een vriend van Israel maar niet van Groot-Israel. Geen regering in ons land heeft ooit steun verleend aan de Groot-Israel politiek, integendeel. Ook de huidige regering niet. Ook de internationale gemeenschap niet.
Ik ben altijd een vriend van Israel geweest en ben dat nog steeds.
O, u bent een 'vriend van Israel', mooi.
Zegt U dat of zegt Israel dat? Dat u 'een vriend' van Israel bent. Vriend volgens het woordenboek; 'mannelijk persoon met wie men vertrouwelijk omgaat'.
Ik vind het frappant dat u als 'vriend van Israel' zo te hoop loopt over een educatieve filmp van Israels minister van Buitenlandse Zaken.
Nog frappanter vind ik het dat u, 'vriend van Israel', op een pro-Israel website stennis gaat maken naar mensen die zich, via hun geloof, ook vrienden van Israel weten.
Ofwel weet u echt wel zeker dat u een vriend van Israel bent?
Of bent u alleen 'vriend van Israel' als Israel exact doet wat u wilt? Als Israel met al haar uitdagingen en moeilijkheden in het Midden Oosten omgaat zoals u dat, vanuit het veilige Nederland, goed acht.
Als laatste, indien u een vriend bent dan hoeft u dat niet te zeggen. Dan bent u dat gewoon.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 10:50
Ik hou mijn achternaam niet voor mijzelf. Ik ben niet verantwoordelijk voor de afkorting van mijn familienaam tot de letter W. Ik heet gewoon Van der Woude en ik sta ook gewoon in het telefoonboek.
Op deze website is een zekere Yochanan Visser zeer actief en ik vraag u heel gewoon of u dat bent.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 10:25
Israel is het probleem niet, Groot-Israel wel. Ik ben altijd een vriend van Israel geweest en ben dat nog steeds. Geen regering in ons land heeft ooit steun verleend aan de Groot-Israel politiek, ook de huidige regering niet.
Uw rol daarin vormt een gevaar voor ons land. Ik wil niet dat er door uw god bommen op mijn land vallen.
En ik wil niet dat er door uw god bommen op Israels land vallen.
Uw rol vormt een groot gevaar voor Israels land.
Overigens, ik heb geen idee wat de Generale Synode beweert en ik denk dat ik dat ook niet wil weten. Ik neem aan iets als 'Vrede, vrede !'. Zal geen bijbeltekst citeren.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 10:06
Het gaat in het Midden-Oosten om een ernstig conflict met grote gevolgen voor de hele wereld. Uw rol daarin vormt een gevaar voor ons land. Ik wil niet dat er door uw god bommen op mijn land vallen.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 10:01
Visser, waarom aanvaardt u de nota over het Israëlisch-Palestijnse conflict van de Generale Synode van de Protestantse Kerken in Nederland van 11-4-2008 niet. Dan beweegt u zich binnen veilige grenzen.
doorir. Hans R. van de Wmaandag, 8 augustus 2011 09:46
Visser, ik heb gelovige mensen altijd met rust gelaten onder het motto "leven en laten leven". Maar nu heb ik een goede reden. U veroorzaakt een veiligheidrisico voor ons land en dus ook voor mij persoonlijk. U dient zich te realiseren dat u uw god zeer offensief aanwendt voor politieke doeleinden.
doorir. Hans R. van de Wzondag, 7 augustus 2011 15:38
Weet u wat ons mensen het meest bedreigd? Dat wij mensen onze eigen onvolmaaktheid niet onder ogen willen zien. We willen er niet mee leven en we kunnen er niet mee leven. Hoeveel charlatans en kwaklzalvers hebben ons al om de tuin geleid. Hoeveel wraak is er al gepleegd. De slagschaduw vanuit het verleden is enorm. Van illusie naar desillusie, van de hemel naar de hel v.v. Nu zijn het de politici die niet doen wat zij zouden moeten doen. Ze maken fouten en dat willen we niet. En de artsen deugen om dezelfde reden niet. En de economen... En dan, in al onze boosheid, grijpen we onze vermeende vijand naar de strot. Jammer, het is weer de verkeerde. Daar zijn de religieuze scherpslijpers heel goed in. Bent u "Sjalom Ben Kok Sjalom" al tegen gekomen? Hij kan meerdere messen tegelijk hanteren. En het censorschap past hem nog het best.
doorir. Hans R. van de Wzondag, 7 augustus 2011 13:17
Weet u wat echt verlossing brengt? Stoppen met die religieuze nonsens. Wie nu nog gelooft dat de religies verlossing zullen brengen is niet goed bij z'n hoofd. Religie staat gelijk aan de Wet van Behoud van Ellende. Ga daarom iets anders doen.
doorir. Hans R. van de Wzaterdag, 6 augustus 2011 19:54
H.Hahn (15.43), ik zie het bloed al stromen. U ook?
In uw verhaal is God de schepper van alles. Waarom bent u zo extreem gefocust op de Joden. Waarom niet op de Papoea's of op de Chinezen? Steeds maar weer die ene richting op, alsof we niets geleerd hebben. Jullie houden elkaar gewoon bezig. Weet u wie het beste van iedereen wist wie een Jood was en wie niet, wie een halve Jood was, en wie een kwart-Jood? U weet het antwoord wel! Wie dreven de Joden toch steeds samen? Laat hen nu eindelijk eens met rust, ga wat anders doen. God is toch de schepper van alles. Er ligt een wereld voor u open.
doorir. Hans R. van de Wzaterdag, 6 augustus 2011 12:23
Met de moord op Rabin is Israel heel sterk gaan lijken op een theocratie. Sindsdien heeft Israel heel erg veel vrienden verloren. En worden de gekste strapatsen uitgehaald om nieuwe vrienden te winnen. Wilders met zijn anti-Islam strategie vertegenwoordigt zo'n idiote actie. Met zulke vrienden heeft Israel geen vijanden meer nodig. Weet u waar de Groot-Israel politiek toe zal leiden? Vergelijk het maar met Ierland of Joegoslavië: alles verloren, niets gewonnen. Uw god verkeert in een isolement, al heel lang, en de afgrond is uw bestemming.
doorir. Hans R. van de Wzaterdag, 6 augustus 2011 11:33
U moet zich heel goed realiseren dat de belangen van Groot-Israel niet samen vallen met de belangen van ons land. Geen enkele regering van ons land heeft ooit steun verleend aan de Groot-Israel politiek, ook de huidige regering niet! Daarom dient u zich ook te realiseren dat u een aanzienlijk veiligheidsrisico veroorzaakt, en dat u daarom gezien kan worden als een landverrader. U dient zich gewoon aan de wet te houden.
Voor Amerika geldt hetzelfde verhaal. De politiek van Groot-Israel valt niet samen met de belangen van Amerika.
Overigens is God niet de schepper van alles, de mens is de schepper van God. En toen was de spraakverwarring compleet. Ontelbare aantallen goden circuleren in de hoofden van de mensen, de een nog echter dan de ander wordt er dan bijgezegd. En opnieuw slijpen zij de messen. De volgende religieuze ramp tekent zich al af.
Aardig filmpje. Helaas is het geluid van mijn computer al een tijd defect en moest ik me beperken tot de ondertiteling.
Overigens heb ik geen moeite met de term "bezette gebieden", mits wordt aangegeven wie de bezEtter en wie de bezItter is: het Israëlisch gebied dat door zogenaamde "Palestijnen" is bezet. Die "Palestijnen" zijn vooral nazaten van gastarbeiders die in de 19e eeuw kwamen aanzetten toen de Joden van de eerste aliya's het (vrijwel lege) land ontgonnen en vruchtbaar maakten. Die gastarbeiders zochten gewoon werk.
Het probleem is alleen dat die gastarbeiders aanhangers van een zekere "allah" zijn, die waarschijnlijk de vader van de leugen zelf is, of een directe vazal daarvan. Dus leugenachtig gedrag over eeuwenlange bewoning van het land door henzelf kun je van dergelijk volk verweachten.
Uiteindelijk is het geen strijd tussen Palestijnen en Israël, maar tussen allah (satan) en Jahweh zelf, met Israël (en de Palestijnen) als pionnen. Gelukkig staat Israël aan de goede kant en zal het, dank zij Jahweh, tenslotte overwinnen. Laten we daarvoor bidden.
50 Reactie(s) RSS
Kunt u mij precies aangeven waar ik emotioneel ben ?
Is emotioneel verboden als dat de feiten niet verdoezeld ?
Zijn de tentenkampen waarover ik schrijf feiten of emoties ?
Zijn de terreuracties van Chamash in Gaza feiten of emoties ?
Zijn de raketten op Israel feiten of emoties ?
Kunnen arabieren in Israel studeren of niet ? Feit of emotie ?
Zitten er arabieren in de Isr. regering ? Feit of emotie ?
Is de meerderheid in Jordanie palestijn of niet ? Feit of emotie ?
Het is toch van de zotte dat u mij iets verwijt en vervolgens nergens op reageert met feiten om mijn emoties en wereldbeeld van een half heilig Israel ontkracht ?
Ik wist niet trouwens dat een half heilig Israel een totaal wereldbeeld kon vormen, dus u verwijt me ook nog van totale wereldvreemdhei d en uiterste bekrompenheid.
Wilt u dit bewijzen met feiten, want van drogredenen en beschuldigingen zonder feitenmateriaal en onderbouwing vind ik, om effe als mogelijk toekomstige belg, niet plesant.
Mattitjahu
U moet met feitenmateriaal aankomen en NIET reageren met drogredenen.
sorrie voor ongemak.
Mattitjahu
Die redenering kan ik omdraaien naar u toe en is dus geen feit, maar uw vooroordeel.
U weet mij te vertellen wat mijn bronnen van informatie zijn ?
U drukt mij zonder feiten en op grond van uw vooroordelen in een hoek, en is dus niet nodig erop te reageren.
Sinds wanneer is discrimineren fout.? De wereld bestaat bij de gratie ervan. Ik geef toe, de arabieren in Israel hebben een hondeleven in vergelijking met hun VRIJWILLIG vertrokken soortgenoten naar hun vriendjes. Ik zou als arabier gewoon vertrekken uit Israel, het is er onhoudbaar. Het leven in Gaza, Jordanie, Libanon is veel beter.
Weet u, ik houd niet van zgn. palestijnenmede lijden, want die heeft u niet. Nooit is er enig protest geweest tegen de voortdurende palest. tentenkampen. Niemand protesteert tegen de terreur van Chamash in Gaza.
Weet u, ik houd niet van arab. apartheidspolit iek, die joden en christenen niet toelaten op hun heilige grond.
Waarom accepteert u judenreine arab. staten en gaza ?
U moet met feitenmateriaal aankomen en reageren met drogredenen.
Rode kruis is niet neutraal want zij accepteert geen davidsster maar wel halve maan. U kent de neutrale rode kruis ten tijde van WO 2 ? Neutraal bestaat niet in mijn ogen.
Mag ik u iets anders vragen: ik vind het volstrekt verwerpelijk dat arab. geen officiele taal is gemaakt in Ned. Ze zijn nu lang genoeg hier. Waarom we nooit Turks hebben verplicht op school is me nog steeds een raadsel.
Welke neutrale media heeft u wijs gemaakt dat de palestijnen verdreven zijn ? Ik ben bang dat dat niet zo neutraal is, ik zou maar even nagaan welke bron u daarvoor gebruikt en die toetst op houdbaarheid.
Mocht u een meer neutrale bron gevonden hebt, kunt u misschien gelijk kijken of er iets geschreven is over de miljoenen verdreven joden uit de arab. landen. Gewoon een opfrissertje, zou ik zeggen.
Mattitjahu
Ik begrijp uw emotionele reaktie, want kritiek op Israel tast uw wereldbeeld aan van de half-heilige joodse staat.
Toch wil ik aanbevelen om verder te kijken dan de propagandaboods chappen van de Israelische regering.
Let bijvoorbeeld eens op de wetgeving van het Knesset van het afgelopen jaar. Daar waren verschillende wetten bij die een discriminerend karakter hadden, zoals het verbod op de herdenking van de verdrijving van Palestijnen in 1947-1948, de instelling van raden die de vestiging van Arabische Israelis in woonwijken kunnen blokkeren en het voornemen om het Arabisch niet langer als officiële taal te erkennen.
En dan heb ik het over Israel zelf, niet over de bezette gebieden. Daar moet u vooral eens lezen wat daar door neutrale organisaties als het Internationale Rode Kruis over gezegd wordt!
DE palestijn bestaat niet. Joden werden palestijnen genoemd, omdat ze destijds woonden in het gebied wat palestima werd genoemd.
In eerste aanleg zou een groot deel van Jordanie voor de joden zijn, maar uit angst voor de arabieren hebben ze dat stapsgewijs verandert.
Nogmaals 70 % is niet hashemitisch en worden als 2e rangsburgers behandelt in Jordanie. Een gevluchte palestijn uit Jordanie, en nu in Engeland woont, toont aan hoe kunstmatig Jordanie ten onrechte in stand wordt gehouden met alle gevolgen voor de meerderheid van de bevoling.
U ontkent alle rechten van palestijnen en andere groepen die in Israel wonen ?
U kent de liquidaties in Gaza van palestijnen die niet pro chamash zijn ?
Waarom protesteert u niet en klaagt de arab. landen aan voor hun walgelijke praktijk om mesnen rechteloos in tentenkampen op te bergen, als pion voor eigen politieke doeleinden ?
Ik weet niet wat u leest, en of u kunt rekenen, maar de rapporten en foto's liegen er niet om, hoeveel luxe er is in Gaza.
Alleen palestijnen hebben geen vrijheid meer, omdat ze onder de terreur van Chamash leven.
Er is geen land in het MO waar palestijnen zoveel rechten hebben als in Israel.
Het hele MO probleem is niet de palestijn, maar de jood en een joodse staat. Die wordt niet erkend en Oslo is door Israel nagekomen, maar niets door de palestijnen.
U heeft zich al aardig laten beetnemen door de media. Het wordt hoog tijd dat u de arab. landen gaat bekritiseren, en radicaal 'nee'zegt tegen elke inmenging van terr.groepen als chamash en hetzbollah.
Wat ik al zei, u heeft uw handen meer dan vol om de onwil van de arab. staten en de palestijnen te bekritiseren.
Mattitjahu
Dat er een grote etnische verwantschap is tussen de Palestijnen en de Jordaniers ben ik helemaal met je eens, maar dat is het punt niet. Etnisch zijn Noren en Zweden ook sterk verwant. Toch zijn het twee zelfstandige vrije landen.
Jordanie is al zo'n 90 jaar geleden afgesplitst van het mandaatgebied Palestina, met de vooropgezette beboeling om het afzonderlijk zelfstandig te laten worden, wat in 1946 dan ook gebeurde. Daarmee hebben de Palestijnen dus niet hun eigen staat. De Palestijnse staat is het mandaatgebied Palestina min het daarvan afgesplitste Israel.
Mijn zorgen voor de Palestijnen is niet ingegeven door anti-Israel vooroordeel, maar is ingegeven door wat ik hoor en zie van waarnemers ter plaatse en de strijdigheid daarvan met mijn christelijke overtuiging van naastenliefde en rechtvaardighei d.
Zet de luiken open en probeer niet alleen de eigen werkelijkheid te zien, maar ook die van anderen!
Zullen we het eens hebben over het groot arabisch denken ?
Jordanie is 70 % "palestijns", dus hun staat hebben ze al, alleen de wereld houd die illegale koning daar met wat rijke kwasten in het zadel met veel geld, door de media voorgespiegeld als de meest vredelievende, westers-georienteerde koning van groot arabie.
Als de wereld ophoud hem in het zadel te houden, is hij in mum van tijd weg en kunnen die "palestijnen" eindelijk datgene krijgen waar ze nu van weerhouden worden.
Ik verwacht van al die 'palestijn-knuffelaars" zware kritiek op al die arab. landen die hen rechteloos in tentenkampen stoppen en houden. In Israel hebben ze als niet-joodse burger de max. rechten die elke niet jood kan krijgen.
Uw zorgen voor de "palestijnen" is dus ingegeven door anti-Israel vooroordeel en berust niet, net als de kerk in dat rapport, op de werkelijkheid.
Het groot arabisch denken is een midden oosten zonder isr. staat en mocht een jood er nog kunnen leven (zie hoeveel joden er reeds wonen in de arab. landen) dan als onderdrukte, vervolgde en rechtenloze mensen.
Wij joden wensen geen apartheidsstaat , zoals de meeste arab. landen zijn: judenrein, en als het kan ook christenrein. In ons land kunnen alle niet terrorist.groepen leven, studeren, werken, en geneesk, hulp krijgen.
Zolang de apartheid in groot arab.denken voortduurt, heeft u uw handen meer dan vol om dat te veranderen.
Mattitjahu
Dat is vragen naar de bekende weg: het totale gebied van het Palestijnse mandaat van voor 1948, dus alles ten westen van de Jordaan.
Ik ben het er mee eens dat het niet een paar "politieke outlaws" zijn die dit nastreven. Dit streven naar Groot Israel staat in het programma van vrijwel alle grote Israelische politieke partijen, bij elkaar goed voor zo'n 100 zetels in de Knesset.
By the way: Israël heeft nooit zijn grenzen willen vaststellen, juist vanwege de visie op een Groot Israël.
Christenen voor Israël heeft die nota gelezen. Hierop is uitgebreid gereageerd (http://christenenvoorisrael.nl/artikelen/achtergronden/1091-reactie-op-pkn-nota). Onderschrijven zal, gezien de inhoud van deze reactie, die u kennelijk nog niet heeft gelezen, niet gaan. Dit zou indruisen tegen ons geloof.
Dat geen enkele regering in de wereld ooit steun heeft gegeven voor een bepaald soort politiek, maakt geen argument. Omdat niemand het doet, is het onaanvaardbaar, met dat soort redenaties kom je nergens
Wetten worden geschreven door mensen. Outlaws zijn daarom snel gemaakt. Ik geloof dat het werkelijke recht en de werkelijke gerechtigheid liggen in de handen van God. De 'religieuze outlaws' die u beschrijft en bestrijdt kent u niet. U weet mogelijk alleen van hen uit de vele gekleurde berichtgeving over hen waarin zij als imperialistisch e, fanatieke kolonisten worden afgeschilderd. U vraagt zich niet af of het beeld dat u van hen heeft klopt. Heeft u hen ontmoet en met hen gesproken? U lijkt er ook voor het gemak van uit te gaan dat deze groep een coherente, eensgezinde groep is die als één blok de Groot-Israëlgedachte aanhangt.
Ik heb hen ontmoet en heb regelmatig contact met hen. Ik heb hen tegen het beeld dat van hen wordt geschetst, leren kennen als vriendelijke, Godvruchtige mensen die houden van het leven, ook het leven van andere, ook het leven van de Palestijnen. Velen van hen zijn goed bevriend met omwonende Palestijnen.
Maar er leven ook veel verschillende mensen in Judea en Samaria. Sommigen van hen zijn niet eens religieus. Toch vallen ze onder de groep die u bestrijd. Niet allen hangen zij de gedachte aan die u omschrijft als de Groot-Israëlgedachte.
Wat is dat eigenlijk? De Groot-Israëlgedachte? Het is lastig discussiëren als we niet weten wat u met die term bedoelt.
Zij weten precies aan te geven waar de godsdienstvrijh eid eindigt.
En het zij nog maar eens gezegd: geen enkele regering van ons land, ook de huidige regering niet, heeft ooit steun verleend aan de Groot-Israel politiek, integendeel zelfs!
Hetzelfde geldt voor alle regeringen in de wereld en voor de internationale gemeenschap.
We hebben hier dan ook te maken met religieuze outlaws.
Beste meneer Van de Woude,
Ik voel me (mogelijk met vele lezers van deze site) behoorlijk beledigd door wat u allemaal schrijft.
U roept van alles, maar kunt dit niet hard maken. U beledigt Christenen voor Israël door hen egoïstisch en narcistisch te noemen, u trapt op hen door hun geloof belachelijk te maken en u schoffeert hen door hen neer te zetten als een gevaar voor de veiligheid en als landverraders.
Als het puntje bij het paaltje komt is alles waar Christenen voor Israël voor staat, te verdedigen volgens alle Nederlandse en Internationale wetgeving van Godsdienstvrijh eid en vrijheid van meningsuiting. Onze motivatie om de bewoners van Judea en Samaria te ondersteunen komt voort uit een verlangen om God te dienen en Zijn Woord serieus te nemen. Niet uit een door u vermeende politieke agenda. Christenen voor Israël heeft het volle recht dit geloof te belijden.
Die vrijheid van meningsuiting heeft u ook. Maar als iemand aan uw voordeur een bordje met 'antisemiet' zou spijkeren, heeft u het goed recht om dit te verwijderen. Evenzo heeft Christenen voor Israel het goed recht u, vanwege dit soort beledigingen op hun site, voortaan te blokkeren.
Wees daarom alstublieft in het vervolg wat fatsoenlijker in uw reacties. Een discussie is nooit gebaat bij paranoïde aantijgingen.
Nogmaals, ik heb gelovige mensen altijd met rust gelaten, al dacht ik er wel het mijne van. Gewoon een kwestie van beschaving.
Nu bemoei ik mij wel met hen, in het bijzonder de groep Christenen voor Israel.
Zij brengen de Palestijnen grote schade toe, en rechtvaardigen dit met een god, een god die zij zelf hebben bedacht. Het is egoïstisch en narcistisch.
Zij vormen ook een bedreiging voor de externe veiligheid van ons land, en daarmee ook van mij persoonlijk.
Volgens deze definitie kunnen zij landverraders worden genoemd.
Als zij netjes zijn dan staken ze hun acties, of ze emigreren naar Israel.
En het zij nog maar eens gezegd, geen enkele regering van ons land, ook de huidige regering niet, heeft ooit steun verleend aan de Groot-Israel politiek, integendeel zelfs!
Hetzelfde geldt voor alle regeringen in de wereld en voor de internationale gemeenschap.
We hebben hier dan ook te maken met religieuze outlaws.
En dat terwijl mijn bijdrage, waarin ik aangaf dat het me tegen viel van Christenen voor Israel dat zij zich lenen voor een propagandafilm van de Israelische regering, van de site gehaald is....
Geen filmpje, maar toch minstens zo belangrijk is het volgende artikel:
http://www.unrwa.org/etemplate.php?id=1068
Het gaat over de behandeling van Palestijnen in "Zone C" van de Westoever, het gedeelte dat volledig onder Israelisch bestuur valt.
Dit zijn toch toestanden waar we als christenen niet achter kunnen staan?
De andere kant van het verhaal, het Palestijnse perspectief, komt niet aan bod. Dat mag natuurlijk niet op een site van Christenen.
Van empathie is aan beide kanten al lang geen sprake meer.
De Israelische propagandamachi ne is buitengewoon sterk ontwikkeld, die van de Palestijnen is buitengewoon zwak.
Maar Israel vergist zich in een ding heel erg. Israel heeft heel veel vrienden verloren, onder niet-Joden en onder Joden, vooral onder de seculiere Joden. En bij de nieuwe vrienden staat bijna niemand te juichen. Wat heeft Israel aan Islam-haters?
Het beeld is ronduit dramatisch.
Waar Israel ook heel goed in is, dat is het "afknijpen" en onder controle houden van de Palestijnen.
Het lukt de Palestijnen niet meer om zich te verweren. En let wel, daar hebben zij volkenrechtelij k gezien recht op.
Het gevolg zal zijn, dat de hele wereld betrokken zal raken bij het conflict. Hoe dat er uit zal zien? Zoals Ierland en Joegoslavië, niets gewonnen, alles verloren.
In Noorwegen was de dreiging te verwaarlozen, zo klein: 1
En laat die ene nu precies het verhaal van Wilders ophangen als verklaring voor zijn daden.
Toen 1 moslim in ons land een moord pleegde werden door Wilders alle moslims verantwoordelij k gehouden voor die moord.
Toen 1 idioot Pim Fortuijn vermoordde werd heel Links verantwoordelij k gehouden voor de moord.
En nu wil Wilders van geen verantwoordelij kheid weten, het komt hem niet goed uit.
Hij heeft natuurlijk gelijk. Je kunt een hele groep mensen niet verantwoordelij k houden voor de daden van 1 idioot.
Maar er is meer aan de hand. Wilders' taalgebruik deugt niet. Hij spreekt over oorlog en oorlogsfront. De Islam en Links zijn de vijand. Hij legt ook expliciet de link met de joodse religieuze extremisten op de Westelijke Jordaanoever en in Jeruzalem. Gelooft u niet dat ik Wilders goed citeer? U heeft natuurlijk gelijk als u de behoefte voelt om mij te controleren. Doen!
Wilders, en Christenen voor Israel, jullie zijn niet gelegitimeerd om dergelijke veiligheidsrisi co's aan te gaan.
Bij het aantreden van het huidige Kabinet is door de minister-president op essentiële punten afstand genomen van Wilders.
En onlangs heeft de Koningin president Abbas ontvangen. Alles met de bedoeling om de vrede te dienen en eventuele veiligheidsrisi co's te bezweren.
Het is te hopen dat men ons in het buitenland goed begrijpt.
Hoe dan ook, iedereen moet zich aan de wet houden, en aan de mores van het land. Het rode stoplicht is er voor iedereen.
En dan telt, dat geen enkele regering ooit steun heeft gegeven aan de Groot-Israel politiek. Ook de huidige regering niet, integendeel zelfs.
Ook andere regeringen in de wereld niet, en de internationale gemeenschap ook niet.
Als je dan toch afwijkt van deze kaders, dan moet je weten dat je in een mijnenveld stapt en veiligheidsrisi co's uitlokt.
Christenen voor Israel zijn in ons land niet gelegitimeerd om veiligheidsrisi co's uit te lokken.
In Israel zelf hebben ze een ander verhaal. Daar zijn ze bezig om een grote clash tussen de grote gogsdiensten uit te lokken. En de joodse religieuze extremisten op de Westelijke Jordaanoever en in Jeruzalem hebben hierin het voortouw.
Mijn indruk is dat deze mensen aan niemand meer gehoorzaam zijn, zelfs niet aan de eigen regering en zeker niet aan de internationale gemeenschap. De eigen regering is gewoon niet meer bij machte om de kolonisten te corrigeren, als die regering dat zou willen.
Nogmaals, niemand in ons land, anders dan de eigen regering, is gelegitimeerd om veiligheidsrisi co's aan te gaan bij het verlenen van steun aan deze Groot-Israel politiek.
Dus, in jouw geval, ga door met bidden.
Daarvoor hoeven we geen ir. te zijn of worden!
Wat wel ernstig is dat mensen een dubbelleven leiden en potentieel gevaarlijk kunnen zijn voor de veiligheid van andere mensen.
Zeker in de huidige tijd waar Wilders het heeft over oorlog en oorlogsfront, en de linkse elite die een oorlog voert tegen de eigen bevolking. Voor alle duidelijkheid, dit zijn de woorden van Wilders zelf.
Natuurlijk was het CDA ook verantwoordelij k voor immigratiebelei d van de laatste decennia. Als zgn gezinspartij was het CDA sterk voor de gezinsherenigin g van familie van gastarbeiders die graag in ons land wilden blijven.
Maar Wilders spreekt het CDA niet aan op die verantwoordelij kheid, omdat hij van de CDA-kiezers Islam-haters wil maken. Hij kan ze goed gebruiken. Gebruiken!
Ik heb het al zo vaak gezegd dat Wilders een extreem manipulatief persoon is. Als je niet oppast dan raak je alles kwijt wat je lief is. Deze man leidt mensen naar de afgrond.
Spreek vrij en onverveerd is de leuze van de krant Het Parool.
En als mensen denken dat dat niet meer zou kunnen, dan hoor ik graag de reden. Het is een zaak van algemeen belang om te weten of mensen zich vrij voelen om alles in de volle openbaarheid te zeggen.
Het lijkt er op dat u een dubbelleven leidt, met een bivakmuts op.
Allemachtig ... er zit toch geen woord Spaans bij mijn eerdere reactie - (#16)?
Ofwel;
- Ik ben NIET Yochanan Visser.
- Ik houd mijn voornaam voor me zelf.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pseudonym#Computer_users
Nog een prettige dag.
EINDE
Dat had ik u al gezegd, uw niveau zakt steeds verder weg.
Geen regering in ons land heeft ooit steun verleend aan de Groot-Israel politiek, integendeel.
Ook de huidige regering niet.
Ook de internationale gemeenschap niet.
O, u bent een 'vriend van Israel', mooi.
Zegt U dat of zegt Israel dat? Dat u 'een vriend' van Israel bent.
Vriend volgens het woordenboek; 'mannelijk persoon met wie men vertrouwelijk omgaat'.
Ik vind het frappant dat u als 'vriend van Israel' zo te hoop loopt over een educatieve filmp van Israels minister van Buitenlandse Zaken.
Nog frappanter vind ik het dat u, 'vriend van Israel', op een pro-Israel website stennis gaat maken naar mensen die zich, via hun geloof, ook vrienden van Israel weten.
Ofwel weet u echt wel zeker dat u een vriend van Israel bent?
Of bent u alleen 'vriend van Israel' als Israel exact doet wat u wilt? Als Israel met al haar uitdagingen en moeilijkheden in het Midden Oosten omgaat zoals u dat, vanuit het veilige Nederland, goed acht.
Als laatste, indien u een vriend bent dan hoeft u dat niet te zeggen. Dan bent u dat gewoon.
Op deze website is een zekere Yochanan Visser zeer actief en ik vraag u heel gewoon of u dat bent.
Geen regering in ons land heeft ooit steun verleend aan de Groot-Israel politiek, ook de huidige regering niet.
Dank voor compliment trouwens :)
Ben gewoon - al veel generaties - trotse Hollander.
Maakt dat iets uit?
NEEN, wel achternaam Visser. Mijn voornaam houd ik voor mezelf net als u uw achternaam voor u zelf houdt.
En ik wil niet dat er door uw god bommen op Israels land vallen.
Uw rol vormt een groot gevaar voor Israels land.
Overigens, ik heb geen idee wat de Generale Synode beweert en ik denk dat ik dat ook niet wil weten. Ik neem aan iets als 'Vrede, vrede !'. Zal geen bijbeltekst citeren.
Ik wil niet dat er door uw god bommen op mijn land vallen.
Dan beweegt u zich binnen veilige grenzen.
En wat is daar op de keper beschouwd mis mee???
Mag ik mij wel door Mao (SP), humanisme (Groen Links), liberalisme (VVD) laten inspiren maar niet door een god?
En wie bepaalt dat dan? En waarom?
Maar nu heb ik een goede reden. U veroorzaakt een veiligheidrisic o voor ons land en dus ook voor mij persoonlijk.
U dient zich te realiseren dat u uw god zeer offensief aanwendt voor politieke doeleinden.
hetzelfde kan van u gezegd worden ir. Hans R. van de W.
als u een beetje afstand neemt kunt u zien dat het nogal pedant is om op deze website - voor Christenen - uw atheisitsche waarheden te poneren.
ik neem aan dat u er ook niet van gediend ben als iemand u komt vertellen dat 'god echt echt echt bestaat'.
Dat wij mensen onze eigen onvolmaaktheid niet onder ogen willen zien. We willen er niet mee leven en we kunnen er niet mee leven.
Hoeveel charlatans en kwaklzalvers hebben ons al om de tuin geleid.
Hoeveel wraak is er al gepleegd. De slagschaduw vanuit het verleden is enorm.
Van illusie naar desillusie, van de hemel naar de hel v.v.
Nu zijn het de politici die niet doen wat zij zouden moeten doen. Ze maken fouten en dat willen we niet. En de artsen deugen om dezelfde reden niet. En de economen...
En dan, in al onze boosheid, grijpen we onze vermeende vijand naar de strot. Jammer, het is weer de verkeerde.
Daar zijn de religieuze scherpslijpers heel goed in. Bent u "Sjalom Ben Kok Sjalom" al tegen gekomen? Hij kan meerdere messen tegelijk hanteren. En het censorschap past hem nog het best.
Ga daarom iets anders doen.
In uw verhaal is God de schepper van alles. Waarom bent u zo extreem gefocust op de Joden. Waarom niet op de Papoea's of op de Chinezen?
Steeds maar weer die ene richting op, alsof we niets geleerd hebben.
Jullie houden elkaar gewoon bezig.
Weet u wie het beste van iedereen wist wie een Jood was en wie niet, wie een halve Jood was, en wie een kwart-Jood?
U weet het antwoord wel!
Wie dreven de Joden toch steeds samen?
Laat hen nu eindelijk eens met rust, ga wat anders doen.
God is toch de schepper van alles. Er ligt een wereld voor u open.
Sindsdien heeft Israel heel erg veel vrienden verloren.
En worden de gekste strapatsen uitgehaald om nieuwe vrienden te winnen. Wilders met zijn anti-Islam strategie vertegenwoordig t zo'n idiote actie.
Met zulke vrienden heeft Israel geen vijanden meer nodig.
Weet u waar de Groot-Israel politiek toe zal leiden?
Vergelijk het maar met Ierland of Joegoslavië: alles verloren, niets gewonnen.
Uw god verkeert in een isolement, al heel lang, en de afgrond is uw bestemming.
Daarom dient u zich ook te realiseren dat u een aanzienlijk veiligheidsrisi co veroorzaakt, en dat u daarom gezien kan worden als een landverrader.
U dient zich gewoon aan de wet te houden.
Voor Amerika geldt hetzelfde verhaal. De politiek van Groot-Israel valt niet samen met de belangen van Amerika.
Overigens is God niet de schepper van alles, de mens is de schepper van God. En toen was de spraakverwarrin g compleet. Ontelbare aantallen goden circuleren in de hoofden van de mensen, de een nog echter dan de ander wordt er dan bijgezegd.
En opnieuw slijpen zij de messen. De volgende religieuze ramp tekent zich al af.
Overigens heb ik geen moeite met de term "bezette gebieden", mits wordt aangegeven wie de bezEtter en wie de bezItter is: het Israëlisch gebied dat door zogenaamde "Palestijnen" is bezet. Die "Palestijnen" zijn vooral nazaten van gastarbeiders die in de 19e eeuw kwamen aanzetten toen de Joden van de eerste aliya's het (vrijwel lege) land ontgonnen en vruchtbaar maakten. Die gastarbeiders zochten gewoon werk.
Het probleem is alleen dat die gastarbeiders aanhangers van een zekere "allah" zijn, die waarschijnlijk de vader van de leugen zelf is, of een directe vazal daarvan. Dus leugenachtig gedrag over eeuwenlange bewoning van het land door henzelf kun je van dergelijk volk verweachten.
Uiteindelijk is het geen strijd tussen Palestijnen en Israël, maar tussen allah (satan) en Jahweh zelf, met Israël (en de Palestijnen) als pionnen. Gelukkig staat Israël aan de goede kant en zal het, dank zij Jahweh, tenslotte overwinnen. Laten we daarvoor bidden.
RSS lijst met reacties op dit artikel