Home | Actueel | Weblogs & Columns | Alfred Muller | Levens redden in Haïti

Levens redden in Haïti

Dinsdag, 19 Januari 2010 10:27

De moeder noemde haar baby ‘Israël’. Ze bracht hem ter wereld in een Israëlisch veldhospitaal dat is opgericht op een voetbalveld in de buurt van de luchthaven van Port-au-Prince. Naast alle dood en destructie, was hij een teken van nieuw leven.

De moeder vertelde reporters dat ze haar overige drie kinderen bij familie ondergebracht heeft. Haar man is vermist sinds die verschrikkelijk beving van dinsdag 12 januari om zeven minuten voor vijf ’s middags lokale tijd.

Bekijk video in nieuw venster [+]

Artsen in het veldziekenhuis geven hulp aan gewonden. In vele gevallen betreft het kinderen met botbreuken. Ambulances voeren nieuwe patiënten aan. Zeker tien personen hebben levensreddende operaties ontvangen. Buiten het hek woedt er een strijd om naar binnen te komen.

Nieuw leven in een Israëlisch veldhospitaal. Foto's: woordvoerder IDF. Klik voor ware grootteNieuw leven in een Israëlisch veldhospitaal. Foto's: woordvoerder IDF.

Meer weblogs van Alfred Muller

Pelgrimage moderne stijl 12 Apr

Wie naar het Oude Centrum van Jeruzalem wil,…

Een bezoek aan het Klooster van het Kruis 06 Apr

 In het midden van Jeruzalem bevindt zich een…

Ontmoeting in de Syrisch-orthodoxe bibliotheek 04 Mrt

Pater Shemun Can loopt voor ons uit de…

Cees Vork bezoekt Jeruzalem 08 Feb

Het kan niet missen: een lange gestalte, grijze…

'Relatie tussen Israël en Nederland zeer goed' 02 Feb

De relatie tussen Nederland en Israël is zeer…

Heilige Oorlogen 30 Jan

In en rond Israël zijn in het verleden…

Naar een nucleaire jungle 18 Jan

JERUZALEM - Israël leeft onder een dreiging van…

‘Israëliërs moeten wakker worden’ 25 Nov

De zingende vrouwenstem en de begeleidende gitaar zijn…

Reddingseenheid Oketz zoekt naar overlevenden in een ingestort gebouw van de VN. Klik voor ware grootteReddingseenheid Oketz zoekt naar overlevenden in een ingestort gebouw van de VN. Reddingseenheid sleept ambtenaar onder de puinhopen vandaan. Klik voor ware grootteReddingseenheid sleept ambtenaar onder de puinhopen vandaan. Jumbo's
De delegatie is donderdag vertrokken met twee jumbo’s die het leger van de luchtvaartmaatschappij El Al charterde. Het team bestaat uit meer dan 220 Israëliërs, waaronder artsen, verpleegkundigen, leden van reddingseenheden en communicatiedeskundigen.

De Israëlische ambassadeur in de Dominicaanse Republiek, Amos Radian, was al eerder naar Port-au-Prince gereisd. Daar coördineerde hij de Israëlische reddingsoperatie met de plaatselijke autoriteiten en andere internationale hulporganisaties.

Ontslag
Een probleem is dat de patiënten snel weer moeten worden ontslagen. Het is niet duidelijk waar zij heen moeten of waar ze verdere medische zorg kunnen krijgen. Maar een snel ontslag maakt de komst van andere gewonden weer mogelijk die zeer dringend hulp nodig hebben.

Ook zijn Israëlische militairen aan het werk in ingestorte gebouwen om mogelijk nog overlevenden te redden. Zondag werd een belastingambtenaar onder de puinhopen vandaan gehaald. Met zijn mobiele telefoon had hij contact weten te houden met de buitenwereld.

http://twitter.com/alfredmuller

Plaats reactie

U bent van harte welkom om te reageren. Let s.v.p. even op de [+] volgende zaken .

  • Uw E-mail adres is verplicht maar wordt nooit getoond op de website.
  • Het kan even duren voordat uw reactie op de website zichtbaar wordt.
  • Indien u wilt reageren op een andere reactie dan kunt u de Beantwoord reactie knop gebruiken.
    De tekst van de reactie waarop u reageert verschijnt dan omgeven door [quote] [/quote] tags in het reactie veld. U kunt de tekst tussen de [quote] [/quote] ook bewerken als u enkel een zin wilt uitlichten.
  • Indien u bericht wilt ontvangen bij opvolgende reacties vink dan onderstaande 'Nieuwe reacties per e-mail ontvangen' aan.


Doneer nu eenvoudig, veilig en snel online.

Meer Alfred Muller »

Pelgrimage moderne stijl 12 Apr

Wie naar het Oude Centrum van Jeruzalem wil,…

Een bezoek aan het Klooster van het Kruis 06 Apr

 In het midden van Jeruzalem bevindt zich een…

Ontmoeting in de Syrisch-orthodoxe bibliotheek 04 Mrt

Pater Shemun Can loopt voor ons uit de…

Cees Vork bezoekt Jeruzalem 08 Feb

Het kan niet missen: een lange gestalte, grijze…

'Relatie tussen Israël en Nederland zeer goed' 02 Feb

De relatie tussen Nederland en Israël is zeer…

Heilige Oorlogen 30 Jan

In en rond Israël zijn in het verleden…

Naar een nucleaire jungle 18 Jan

JERUZALEM - Israël leeft onder een dreiging van…

‘Israëliërs moeten wakker worden’ 25 Nov

De zingende vrouwenstem en de begeleidende gitaar zijn…

Staatssecretaris Veldhuijzen van Zanten-Hyllner bezoekt Anne Frank Monument 21 Nov

Staatssecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Marlies Veldhuijzen…

Speciaal YouTube kanaal voor christenen die Israël bezoeken 16 Nov

JERUZALEM - Het Israëlische ministerie van Toerisme heeft…