Familie van de Lek woont in Sde Boker in de Negev. Ze hebben een aantal zieke kinderen gepleegd en zorgen daar voor ze. Via de e-mail ontvingen we een verhaal van ze dat we u als weblog willen aanbieden.
Kort geleden was ik met de bus onderweg naar het Soroka-ziekenhuis in Beer-sheva, om Itab en Bashar op te zoeken. Onderweg bij een kiosk kocht ik een krant en schrok heel erg van wat ik toen las.
In de week daarvoor was een 21 jarige palestijnse vrouw, Wafa al-Biss, uit de Gaza-strook op weg gegaan naar het ziekenhuis in Beer-sheva. In de afgelopen tijd was ze daar al vaker geweest, nadat in haar huis een gastank was ontploft, waarbij ze verwond was geraakt. Ze had nu een afspraak voor verdere behandeling.
Oplettende soldaten hielden haar staande en onderzochten haar. Het bleek dat ze in haar ondergoed 10 kilo explosieven had vastgenaaid en bekende dat ze van plan was om in het ziekenhuis in Beer-sheva tientallen mensen te doden, waaronder zoveel mogelijk kinderen. Het ziekenhuis, waar ze kort daarvoor verpleegd was door Joodse dokters en verpleegsters. Op de TV hier verklaarde ze dat ze geen berouw had van haar plannen om dezelfde mensen, die haar liefdevol verpleegd hadden, lafhartig te vermoorden.
In Gaza is ook een ziekenhuis, maar in het Soroka-ziekenhuis in Beer-sheva, worden regelmatig palestijnen behandeld, die specialistische zorg nodig hebben. Deze humanitaire-hulp biedt Israël nog steeds aan Palestijnen.
Regelmatig hoor ik van mensen in Nederland dat ze denken dat er hier een wapenstilstand is en het hier rustig is. Helaas is het tegendeel waar. De hudna, zoals palestijnen de wapenstilstand noemen, is voor hun een tijd waarin ze minder aanslagen plegen en zich bewapen, zodat ze later Israël sterker kunnen aanvallen. En het is rustiger dan een paar jaar geleden, omdat heel veel aanslagen zoals deze, voorkomen worden door strenge controles op wegen en bij elk gebouw, winkel, school en kantoor.
De afgelopen jaren vroeg ik me altijd af waarom er veiligheidscontroles zijn bij het naar binnen gaan van het ziekenhuis als ik op bezoek ging bij 1 van onze pleegkinderen. Wie wil er nu een aanslag plegen op dokters en zieke mensen?
Nu weet ik waarom. En het zorgde ervoor dat ik niet meer zo rustig het ziekenhuis binnenliep, nu een paar dagen ervoor een jonge vrouw zoveel mogelijk dokters, verpleegsters en kinderen had willen doden. Het had kunnen gebeuren met Itab en Bashar en met mij tijdens 1 van mijn bezoeken. Opeens komt het dan weer heel dichtbij...
Coen van de Lek
