fbpx
 • Israëlnieuws via Whatsapp

 • Nieuws

  Storm en rijpe avocado’s

  Joanne Nihom - 8 februari 2019

  Israël is het land van hollen en stilstaan, vrede en oorlog, veel en weinig, zon en sneeuw, lachen en huilen en van stilte en storm. Al een aantal dagen waait er in het noorden van het land een enorme storm samen met, wat een wonder, weer heel veel regen.

  Hoe meer regen hoe beter voor het land. Maar de storm is catastrofaal voor de landbouw, bijvoorbeeld voor de avocadogaarden in ons dorp. Sommige soorten avocado’s zijn tegen het rijpen aan, andere moeten nog volgroeien. Door de enorme wind is een groot percentage vruchten van de bomen gerukt – een enorme schadepost.

  Alle bewoners uit ons dorp kregen gisteren het bericht dat de gevallen avocado’s niet meegenomen mogen worden voor ‘thuisconsumptie’. Iedereen wordt gevraagd te komen helpen met het rapen van de avocado’s. Omdat het belangrijk is dat dit zo snel mogelijk gebeurt, anders gaan de vruchten rotten, is gelijk begonnen met deze zware klus.

  Resultaat van de eerste twee dagen: ongeveer veertigduizend kilo.

  Over de auteur